Aktualijos, Nuorodos

Šventosios bendruomenės tarybos susitikimas su Palangos administracijos direktore ir jos komandos nariais.

Liepos 30d. “Šventosios galerijoje” vyko Šventosios bendruomenės tarybos inicijuotas susitikimas  su Palangos administracijos direktore ir jos komandos nariais. Susitikimas, anot kultūros centro vadovybės, Šventosios galerijos patalpose vykti legaliai negali – vėl kyla klausimas, kur Šventojoje rasti vietos bendruomenės susibūrimams.  Čia keletas pastebėjimų iš susitikimo – išsamesnį  straipsnį, rasime penktadienį “Palangos tilte”, mūsų ištikimoji L.Grajauskienė vėl dalyvavo.

  • Buvo tikėtasi gauti atsakymus į ne viename rašte savivaldybės administracijai, seniūnui pateiktus klausimus. Kelta nesusikalbėjimo su seniūnu ir šio valdininko neveiklumo problema, į kurią, apart Tarybos nario V.Šimaičio siūlymo, kad Šventąjai naudinga, jog dirbtume drauge, jokių išvadų nesulaukėme. Dar pavasarį, vasaros pradžioje bendruomenės tarybos narių inicijuotų klausimų sprendimas nejuda.
  • Atsakyti į dar sausį užduotą klausimą apie visų gaunamų į Palangos miesto biudžetą įplaukų iš Šventosios dydį, anot administracijos direktorės , neįmanoma, nes mokesčių tarnybos negalinčios pateikti savivaldybei atskirai vien iš Šventosios surenkamų pajamų dėl duomenų slaptumo. Įdomu tada, kaip savivaldybė, nežinodama to, skirsto lėšas.
  • Vėl bandėme išsiaiškinti, kas valdo Šventosios bendruomenės internetinį puslapį prieš 2 metus sukurtą už bendruomenės lėšas – dabar jau “visi galai į vandenį” – niekas nieko nebežino. Nors nesenai dar buvom raginami pateikti norimą talpinti medžiagą asmeniškai seniūnui, bet kai pradėjo atsirasti jam nepalanki informacija – puslapio valdymas sustojo, o perduoti bendruomenei – nenorima.
  • Prašyta informacija apie apleistų, netvarkomų sklypų ir pastatų savininkus bendruomenei nepasiekiama. Tik pasitarimo metu, K.Oginsko pagalba pavyko “ištraukti” informaciją iš seniūno, kad vešliai apaugusių “Sosnovskio barščiais” sklypų prie pagrindinio įvažiavimo į Šventają savininkė Z.Stasiulaitienė žada kitą savaitę pradėti juos šienauti.Tur būt laukia, kol sėklos subręs. Taip pat sužinojome, kad apleistų pastatų uosto teritorijoje savininkės moka dideles baudas, bet sutvarkyti teritorijai pinigų neturi. Savivaldybė neturi daugiau jokių galimybių likviduoti šią pavojingą teritoriją, tai lauksim naujos nelaimės, kuri gresia čia žaidžiantiems poilsiautojų vaikams.
  • Prašyta komunalininkų teikti informaciją apie per savaitę atliktus darbus, kad galima būtų akivaizdžiai matyti ir kontroliuoti mus ne visad tenkinančią darbų atlikimo kokybę ir kiekybę. Pateikiamos tik sąskaitos, už atliktus darbus: pasiūlyta bendruomenei domėtis, kas yra sutartyje ir patiems bandyti atspėti už kokius darbus iš mokesčių mokėtojų pinigų mokama komunalinikams. Seniūno pasipiktinimą sukėlė prisiminta jo frazė “ bus ir kita žiema” apie tai, kur bus panaudoti šią žiemą nereikalingi buvę sniegui kasti pinigai. Diskutuota apie nereguliarų žolės atliekų, šakų išvežimą. Sklypų savininkai, susikaupus tokioms atliekoms, raginami asmeniškai skambinti komunalininkams.
  • Dėl tragiškos transporto situacijos miestelyje kardinalūs sprendimai vėl atidedami kitam sezonui.

Bendruomenės kelta , dar tik įrenginėjant vaikų žaidimų aikštelę, problema dėl stovinčių pakelėje autobusų žadama išspręsti tik kitą mėnesį  – paženklinus gatvės pakraštį geltonai. Nekantriai lauksime.

“Šventosios”  gatvės važiuojamąja dalimi priverstų vaikščioti poilsiautojų gyvybės klausimas – jų pačių reikalas. Tik pradėjus šiai administracijai kadenciją kelta problema vėl nukeliama, nes “nėra pinigų”. Apie šaligatvio sutvarkymą iki upės ir jo pratęsimą, bent jau kaip dviračių taką – nebėra jau ir kalbos – kadencija baigiasi? Policija siūlo bendruomenei rašyt prašymą (seniūnas taip ir nesugebėjo), kad būtų bent įrengtas greičio ribojimas šioje gatvės dalyje.

Automobilių parkavimas Ošupio g. ir Pašventupio g. pradžioje – vėlgi paliktas stichiškai poilsiautojų/gyventojų ir policijos dvikovai: statyti vietos maža, užtveriami pravažiavimai į sodybas – telieka rinkti baudas. Gal bent aplink Pašventupio gatvės pradžią nešienautų pievų savininkai  įrengtų mokamas automobilių stovėjimo aikšteles- būtų ir jiems, ir atvykusiems prie jūros žmonėms nauda?

  • Dėl miestelio centrinės dalies tvarkymo projektų detalesnės informacijos administracija nepateikė. Ankstesniuose susitikimuose meras žadėjo rasti lėšų centrinės aikštės techniniam projektui rengti – dabar tai sakosi rengiąs už savo asmenines lėšas V.Šimaitis. Įdomu, koks tai projektas, nes apie parengtas Klaipėdos universiteto studijas, siūlytas ankstesniuose susitikimuose tiek administracijos direktorė, tiek seniūnas – visiškai nieko nebežino.
  • Bandyta sužinot ir apie “Eldijos” situaciją – intensyvi tyla.
  • Labai įdomu ir tai, kad SWECO paskutinėj Šventosios uosto gaivinimo studijoj, kuri suderinta su LR vyriausybe, Klaipėdos uostu  ir Palangos savivaldybe,  įvardinta, jog “Palangos miesto savivaldybė 2014m. rengia Šventosios centrinės dalies detalujį planą”. Neradę to savivaldybės skelbtose programose, į savo užklausą gavom atsakymą, jog tai bus daroma tik pradėjus statyti uostą. O 2015 m. jau minėtoje studijoje planuojamas pradėti Šventosios centrinės dalies rekreacinių erdvių tvarkymas. Vėl Šventoji bus tvarkoma stichiškai, nepasiruošus, ar…?

Baigę pasitarimą sužinojom dar vieną įdomią naujieną: naujai paskirta Šventąjai kultūros centro vadybininkė perkeliama į Palangos kultūros centrą, nes reikia išleisti atostogų jo darbuotojus. Šventojoje numatytos rugpjūty kultūros veiklos galės vykti tik bendruomenės narių pastangomis.

Palikite komentarą

Theme by Anders Norén