Aktualijos, Kvietimai

Projektas „Siauruku iš praeities į ateitį“

Kviečiame birželio 19d. (sekmadienį) 12 val. prie „Eldijos“ į talką, kurios metu asociacija „Baltijos štormas“  surinkinės Petro Barono sukurtą kompoziciją iš siaurojo geležinkelio bėgių. Tai vienas iš  projekto „Siauruku iš praeities į ateitį“ etapų. Projektą įgyvendina  ir talkos metu pristatys asociacija „Baltijos štormas“.

Klaipėdietis Steponas Dabulskis, atradęs senųjų siauruko geležinkelio bėgių fragmentus Šventosios pajūry, kreipėsi į bendruomenę ir pateikė idėją: apjungti bėgių fragmentus su prosenelio Jono Baleikos albume rastomis senomis fotografijomis iš Šventosios. Pasak S. Dabulskio, vienas iš siūlomos improvizuotos ekspozicijos tikslų: „Parodyti žmonėms, kad atradus senas senelių nuotraukas, galima nuveikti kažką įdomaus ir prasmingo, išreikšti save ir gerai praleisti laiką.“

Kęstutis Oginskas siūlė bėgius įdėti į tam tikrą spintą po stiklu, kad jie būtų apsaugoti nuo gamtos poveikio, ir kad nuotraukos, kurios bus eksponuojamos, būtų apsaugotos nuo vandalų. Be to, galėtų būti įrengtas ir apšvietimas.

Kitų bendruomenės narių nuomone, kuriai pritarė ir Palangos kurorto muziejaus direktorius J.Liachovičius, bėgiai nėra toks ypatingas archeologinis artefaktas, kurį reiktų kruopščiai saugoti. Anot M.Balčiaus, tokių fragmentų galima dar daug kur atrasti, bet S.Dabulskio idėja juos apjungti su nuotraukų ekspozicija visiems labai patiko.

Minties ekspoziciją talpinti ant „Eldijos“ sienų atsisakėme, žinodami, kuo tai pavirsta sezono metu… Petras Baronas sukūrė stendo-skulptūros maketą, kuris patiko organizatoriams: „Kartu su kolegomis iš „Baltijos štormo“ klubo, labiau linkstame prie tos idėjos, kad reikia eksponuoti būtent nuotraukas iš to senojo albumo, pateikiant kaip vieno žmogaus ryšį su Šventąja jai svarbiu istorijos raidos momentu. Būtent tuo momentu, kai buvo pradėta uosto bei miestelio statyba, kur nemažą indelį įnešė ir Jonas. Be to, nuotraukų skaičiumi tai didelė kolekcija, susijusi su tarpukario Šventosios uostu ir miesteliu, sukaupta pas vieną žmogų. Spėju, kad ir pas jus, Šventojoje, nedaug kas galėjo turėti tiek nuotraukų. Tad manau, kad ši nuotraukų serija tikrai nusipelno turėti atskirą ekspoziciją. Minėjau ankščiau, kad tai yra ir mano tokio FB projekto dalis, kuriuo noriu parodyti žmonėms, kad galima nuveikti kažką įdomaus ir nepaprasto su senomis nuotraukomis. Taip pat būtumėm su žmona ir kitais artimaisiais laimingi,  pagerbdami savo senolį ir surengdami parodėlę iš jo gyvenimo ir būtent to tarpsnio, kai gyveno Šventojoje…“

Aptarus projekto techninį sprendimą, reikalingus sujungimo mazgus sumąstė ir pagamino šventojiškis P.Steponavičius su „Pramastos“ darbuotojais.

[su_slider source=“media: 329,323,328,327,326,325,324″ width=“1280″ height=“720″ title=“no“]

Palikite komentarą

Theme by Anders Norén